Bize UlaşınEmail Us

+

Kentsel tasarım, mimarlık, restorasyon, inşaat, grafik, müzecilik ve birçok başka dalda profesyonellerle ve farklı ofislerle kolektif çalışma fırsatları sağlayan KOOP 2011’de Yusuf Burak Dolu tarafından kuruldu. Yusuf Burak Dolu 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde başladığı eğitimine 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Restorasyon Yüksek Lisans Programında ve 2008 yılında Atina Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Yüksek Lisans Programı’nda devam etti.  Çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı ve son olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda (UNDP) Kıbrıs Kültürel Mirası Projesi yürütücülüğü görevinde bulundu. 2006’dan beri sürdürdüğü serbest işlerinden edindiği birikim ve kooperatif çalışma ortamı 2011 yılında KOOP’un kurulmasının altyapısını oluşturdu.

Tarihi yapı restorasyon ve dönüşümleri, müze ve sergileme tasarımı, kültür merkezleri, sosyal merkezler, kent meydanları, ofisler, oteller, konutlar ve restoranlar gibi birçok alanda proje ve uygulama işleri her bir alanda farklı disiplinlerde ekiplerle yürütülmektedir.

Müze Sergi İşleri, Maden + Partners, Sarraf | Galeyan | Mekanik, Göze Üner Mimarlık, GOA ve Oda Mimarlık başta olmak üzere birçok ofisle kooperatif çalışmalarına devam eden KOOP’un projeleri çeşitli mimarlık ödülleri almış, Türkiye ve Dünya’da birçok sergide yer almış ve yayında yer bulmuştur.